تهویه سرویس در این مقاله گام به گام آموزش سرویس پکیج و طریقه اسید شویی پکیج وآموزش رسوب زدایی و سرویس پکیج به طور کامل اشاره شده است برای رسوب زدایی پکیج با متخصصی مربوطه تماس بگیرید و اگر خودتان قصد انجام اسید شویی را دارید حتما کاملا به موارد ذکر شده دقت کنید .

سرویس پکیج

سرویس پکیج به طور کلی به بازدید کامل مکانیزم پکیج و تست قطعات و گرفتن راندمان کاری گفته میشود توجه داشته باشید در هر تعمیر پکیج رسوب زدایی امری بسیار مهم در رفع عیب میباشد که توسط سرویسکار پکیج انجام میشود

آموزش سرویس پکیج
آموزش سرویس پکیج

طریقه اسید شویی پکیج

اسید شویی پکیج باید به طریقه ای انجام شود که به قطعات دیگر صدما وارد نشود توجه داشته باشید دیسکلر نباید با قطعات داخلی برخورد کند مثل کیت ها و فنر های داخلی باعث اکسید شدن میشود شما باید خود قطعه را فقط رسوب زدایی کنید

در سرویس پکیج کدام قطعات رسوب زدایی میشود؟

در پکیج مبدل اصلی ، مبدل ثانویه به صورا مستقیم با دیسکلر و بلوک ها و مجاری قطعات به صورت دستی و بدونه دیسکلر سرویس میشوند.

معایباسید شویی پکیج با پمپ اسید شویی

پمپ اسید شویی بزرگترین اشتباه در رسوب زدایی پکیج میباشد که توسط بعضی سرویسکاران تازه وارد انجام میشود و هزینه سنگینی بعد از چند ساعت بر گردن مصرف کننده میگذارد به هیچ عنوان نباید رسوب گیری با پمپ اسید شویی انجام شود با پمپ اسید شویی دیسکلر در کل مدار پکیج سیرکو له میشود و باعث از بین رفتن و اکسید شدن فنر های فلورگولاتور ، کیت L و… میشود توجه داشته باشید در اسید شویی پکیج فقط مبدل اصلی و ثانویه مستقیم اسید شویی میشود

رسوب

زمانی که از آب به عنوان یک سیال حرارتی استفاده می‌شود املاح و سختی موجود در آب بر اثر شوک دما جدا شده و بر روی سطوح نشست می‌کنند. این رسوبات از مهمترین عوامل فرسایش و خوردگی در تأسیسات حرارتی و برودتی هستند.

آموزش سرویس پکیج

اول پکیج را خالی کنید و بار دستگاه را کاملا خالی کنید توجه داشته باشید برای باز کردن مبدل حتما از 2 آچار استفاده کنید تا به مبدل صدمه وارد نشود شما میتوانید ( اینجا کلیک کنید و طریقه خالی کردن بار پکیج را ببینید)

باز کردن مبدل اصلی

بعد از خالی کردن بار پکیج که در بالا لینک آموزشی گذاشته شده نوبت به باز کردن مبدل اصلی میباشد مبدل اصلی توسط دیسکلر در محیط باز باید انجام شود

باز کردن مبدل ثانویه

اگر پکیج شما 2 مبدل میباشد مبدل ثانویه هم حتما باید رسوب زدایی شود مبدل ثانویه را به همراه مبدل اصلی در محیط باز رسوب زدایی کنید.

بازدید بلوک های چپ و راست و رسوب زدایی

توجه داشته باشید بلوک را اسید شویی نکنید کیت ها را باز کنید و به وسیله ابزار های لازم رسوب را پاکسازی کنید ( برای آشنایی با مکانیزم پکیج اینجا کلیک کنید )

طریقه رسوب زدایی پکیج
طریقه رسوب زدایی پکیج

بازدید پمپ سیر کوله پکیج

پمپ سیرکوله مهم ترین قسمت بازدید میباشد برای بازدید پمپ روتور را در بیاورید و با مقداری ریکا روانسازی کنید توجه داشته باشید از مقدار کمی لوبریکانت استفاده کنید و بعد از روان سازی قطعه را مجدد بشویید . (برای آشنایی با مکانیزم و قطعات این مقاله را مطالعه کنید)

شستشوی مدار گرمایشی

بازدید صافی برگشت مدار گرمایشی یکی از موارد مهم در مقاله آموزش سرویس پکیج میباشد در همه مراحل رادیاتور ها و یا کویل آب گرم داکت اسپلیت باید مدارشویی کامل شود تا آب در مدار به درستی سیرکوله شود.

آموزش مونتاژ مجدد قطعات پکیج بعد از رسوب زدایی کامل

دقت نمایید در در اتمام کار قطعات اگر به صورت فیتینگی میباشند با اورینگ جدید مونتاژ کنید و اگر به صورت واشر مبنی میباشد به سایز واشر دقت کنید و حتما در موقع نصب مجدد از گریس سلیکونی استفاده کنید در تمام مراحل آموزش سرویس پکیج را مجدد مطالعه نمایید

بازدید محفظه احتراق

یازدید محفطه احتراق را حتما انجلم دهید در صورت بزوم داخل فن حلزونی را بشویید.

تست سالم بودن قطعات

در اتمام رسوب زدایی پکیج نوبت به تست تمام قطعات میباشد قبل از بار گیری تست کنی ببینید ارور کم بودن فشار آب نمایان میشود بعد با بالا بردن فشار قطعات را برسی کنید..

1.تست کارکرد پمپ پکیج

2. تست کارکرد کلید حداقل فشار آب

3. تست ntc های مصرفی و گرمایشی

4. تست ترموستات حد

5. تست سالم بودن سنسور اکسیژن

6.. تست باز بودن مدار گرمایشی

7. تست فشار و نشت یباب

قبل از راه اندازی

3 دیدگاه. همین الان خارج شوید

  • خراسانی
    دی 3, 1399 3:00 ق.ظ

    ممنون از مقاله خوب شما واقعا من دسترسی به تکنسین برای سرویس پکیج نداشتم خوندم امیدوارم بتونم انجام بدم فقط دیسکلر یعنی چی؟ و برای تعمیر پکیج در حالت سرد شدن آبگرم رسوب زدایی مشکل را حل میکند ؟

    پاسخ
  • سرویس پکیج شامل چه کارهایی میشود؟ و چگونه محاسبه میشود؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.


هفت − 4 =

فهرست
تماس با تهویه سرویس